تبلیغات
اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها
حس جدید - وضعیت متزلزل قطبی در تیم ملی

وضعیت متزلزل قطبی در تیم ملی

یکشنبه 5 اردیبهشت 1389 10:31 ب.ظ

نویسنده : علی احمدی
کد خبر: 30156 زمان مخابره خبر: 20/1/1389 - 14:12 تعداد بازدید : 1282
 
کد خبر: 30156 زمان مخابره خبر: 20/1/1389 - 14:12 تعداد بازدید : 1282


خبرگزاری فوتبال ایران- افشین قطبی در تیم وضعیت متزلزلی دارد و شاید در هفته های آینده شاهد اتفاقات جدیدی باشیم.

به گزارش خبرگزاری فوتبال ایران و به نقل از سایت گل،بعد از مباحث پیش آمده و حاشیه‌های آوردن مربی بزرگ خارجی به جای افشین قطبی، مهدی تاج با حضور در برنامه ورزش و مردم آمده بود که به قول خودش شفاف با مردم صحبت کند و تمام مسائل را باز کند تا ناگفته و مبهمی به جا نماند اما نتیجه حضور سی دقیقه تاج در برنامه ورزش و مردم چیزی نشد جز مبهم‌تر شدن ابهامات و نامشخص‌تر شدن آینده تیم ملی فوتبال ایران.

صحبت‌های تاج با حمایت همه‌جانبه از غلام پیروانی مربی کنار گذاشته شده‌ تیم امید آغاز شد و بعد بلافاصله علیرضا دهقان-نماینده مجلس- روی خط برنامه آمد و از عزم جدی مجلس برای حمایت از پیروانی گفت و گویا قرار است به هر تربیت که شده سرمربی‌ای که گفته ایمان داشته باشید هرگز برنمی‌گردم، به سمت قبلی‌اش برگردد.

وضعیت پیش آمده برای پیروانی و تیم امید، پلی بود برای رسیدن به وضعیت تیم‌ملی بزرگسالان و حضور یا عدم حضور افشین قطبی روی نیمکتش. از اینجا بود که آقای تاج قول به شفاف‌سازی داد تا همه‌چیز مشخص بشود اما مبهم‌گویی‌های مدام که حاصل نبود اراده واحد در فدراسیون فوتبال است، دست آخر معلوم نکرد که آینده نیمکت تیم‌ملی چه خواهد شد.
تاج با تایید مذاکرات با تریم و اریکسون و تاکید بر اینکه تمام فدراسیون در جریان این مذاکره بودند، از اراده و عزمی گفت که قصد دارد نیمکت تیم‌ملی را قوی کند تا از پس تیم‌هایی مثل کره و استرالیا بربیاید. اما در ادامه مشخص نکرد که چرا در مذاکره با اریکسون که به گفته ایشان حاضر بوده به ایران بیاید، تعلل شده و چرا تریم که مشکلی با قبول پست سرمربی‌گری ایران ندارد، زودتر قراردادش را امضا نمی‌کند.

 این نامشخص بودن موضع در صحبت‌های بعدی تاج وقتی آشکارتر شد که او به ذکر خاطره‌ای از ناصر حجازی پرداخت و گفت وقتی مدیر سپاهان بوده در رخت‌کن به بازیکنان تیم‌ش گفته است که حتی اگر سپاهان به دسته سوم برود! حجازی سرمربی این تیم باقی خواهد ماند.

 تاج با اشاره به اینکه همواره به حمایت از سرمربی منتخب‌ش اعتقاد داشته، گفت اگر اراده جمعی در فدراسیون مبنی بر حمایت از قطبی باشد، تا آخرش از او حمایت خواهد کرد،چون خودش یکی از عوامل موثری بوده که قطبی را به این پست رسانده است. بهرام شفیع که از دو پهلوگویی و عدم شفافیت تاج گیج شده بود سوال ابتدایی خود را دوباره مطرح کرد که آخر افشین قطبی در سمت فعلی‌اش باقی خواهد ماند یا نه؟ تاج اینبار بحث را دوباره به تیم امید برگرداند و گفت که اگر قرار به حضور مربی بزرگ خارجی باشد باید همین الان این اتفاق بیفتد و مثل تیم امید نباید زمان از دست برود.

شفافیت آقای تاج جایی بیش از قبل نمود پیدا کرد که ایشان از موافقت قطبی برای همکاری با مربی بزرگ خارج گفت و وقتی مجری برنامه به اعلام نظر روشن قطبی مبنی بر عدم پذیرش کار با مربی دیگری اشاره کرد، تاج گفت حالا بالاخره ایشان یک جوری با مربی خارجی همکاری می‌کنند. حالا نه به عنوان دستیار.... مربی خارجی به ایشان کمک خواهد کرد! و به این صورت احتمالا مربی بزرگ خارجی آن هم در اندازه‌های تریم قرار است در کنار قطبی و به عنوان دستیار او انجام وظیفه کند!

جالب‌ترین قسمت حضور جناب تاج و حرف‌های‌شان برمی‌گردد به جایی که ایشان در صدد توجیه مذاکره‌ با مربی دیگری برآمدند آن هم در حالی که تیم‌ملی مربی دارد. تاج با اشاره به تیم منچستر گفت مربی این تیم سرالکس فرگوسن است و سر یعنی کسی که خیلی توفیق به دست آورده اما با همه این‌ها من خبر دارم که الان منچستر دنبال جایگزین فرگوسن می‌گردد و ما هم مثل باقی دنیا حق داریم با مربیان دیگر مذاکره کنیم!

 حاصل و ثمر حضور سی دقیقه‌ای مهدی تاج در برنامه ورزش و مردم یک چیز بود. اینکه هیچکس از مجری برنامه تا نماینده مجلس-علیرضا دهقان- تا مهدی تاج دوست ندارند که قطبی در این سمت باقی بماند. غلام پیروانی با این همه حمایت همه‌جانبه عاقبت مجبور به کنار رفتن شد حالا تکلیف قطبی بدون هیچ حمایتی دیگر روشن است. فقط معلوم نیست این همه مبهم‌گویی و تعارف و پیچیده کردن ماجرا برای چیست؟

شاید قضیه برمی‌گردد به جانشین قطبی. شاید قطبی باید زمانی برکنار بشود که باز موضوع عدم زمان کافی مطرح بشود و اینکه مربی خارجی هرچه‌قدر هم بزرگ باشد به زمان احتیاج دارد و در وضعیت فعلی بهترین گزینه یک مربی بومی و موفق در لیگ است که با شرایط آشناست و آن‌وقت است که از گزینه اصلی پرده‌برداری خواهد شد و شاید شاهد حضور همان مربیان جام‌ملت‌های قبلی روی نیمکت تیم‌ملی در جام ملت‌های پیش‌رو باشیم!
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: یکشنبه 5 اردیبهشت 1389 10:47 ب.ظ